ניוזלטר

 • בית » אודות איזור התעשיה

  אודות איזור התעשיה

  אזור התעשייה של הרצליה המכונה גם בירת ההייטק הישראלית הוא מתחם ייחודי ובו קהילה עסקית תומכת ופעילה, הנמצאת במגמת גדילה ותנופה ומשמשת בית חם לעשרות אלפי עובדים ביום.

  מנהלת אזור התעשייה מהווה גורם מקשר בין העובדים והעסקים לעירייה, כתובת מהירה ויעילה לטיפול בנושאים שונים.

  בין פעילויותיה:

  • מינהלת אזור התעשייה משמשת כגורם מקשר עם העירייה ודואגת לכל התחומים הקשורים למתחם אזור התעשייה: גינון, כבישים, פיתוח, פיקוח תברואתי, רישוי עסקים, פיקוח על הבנייה ועוד.
  • מנהלת אזור התעשייה מעודדת שימוש בתחבורה ציבורית באמצעות שירות הסעות חינם מתחנת הרכבת ובחזרה.
  • עידוד רכיבה על אופניים באמצעות שבילי אופניים, מקלחות, מלתחות ומתקני אופניים בבנייני משרדים. 
  • לשם  התייעלות בצריכת האנרגיה והמשאבים של החברות, ותרומה לשיפור איכות הסביבה הקימה המנהלת את "פורום העסקים הירוק". שותפות בו חברות ממגוון תחומי עיסוק, והן מקבלות כלים מקצועיים בנושאי קיימות בעסק, סיוע עירוני בקידום תהליכים ופעולות בתחום הסביבתי, מקיימות שיתופי פעולה וחילופי ידע בין עסקים ועוד.

  אזור התעשייה, המשתרע על פני שטח של 649 דונם, קיים מאז הקמת העיר הרצליה ועבר שינוי גדול מאזור תעשייה כבד לאזור עסקים, הייטק ובילויים. בעבר שכנו בו מפעלים ובתי חרושת בלבד. כיום נבנו באזור מגדלים ומשרדים חדשים והגיעו נציגויות של חברות הייטק בין לאומיות, בנקים זרים ושגרירויות. ב- 4 השנים האחרונות הושכרו בהרצליה פיתוח כל שטחי המשרדים בפרויקטים החדשים שנבנו, כמעט מיום הפעלתם.

  אזור התעשייה הפך לבירת ההייטק של ישראל עם למעלה מ- 1,500 חברות שמונות עשרות אלפי עובדים. בין חברות הטכנולוגיה הגדולות הנמצאות באזור ניתן למצוא את: מיקרוסופט ישראל שלאחרונה פתחה באזור התעשייה מרכז פיתוח, חברת ורינט, פורמולה, מטריקס ועוד.

  מלבד תחום ההייטק, באזור יש למעלה מ- 100 מסעדות, בתי קפה וברים הפתוחים ביום ובלילה. כמו כן, ישנם אולמות תצוגה של רכבים יוקרתיים, אולמות תצוגה של חברות אלקטרוניקה מובילות (תדיראן, אלקטרה) וכן מטבחי יוקרה. בשנה האחרונה אף הולך ונבנה מלון עסקים ברח' אבא אבן ומלון נוסף מתוכנן ברח' מדינת היהודים.

  לעמוד הפייסבוק של המנהלת- לחצו כאן

   לאתר של עיריית הרצליה