ניוזלטר

 • בית » חדשות ואירועים » רוכבים על אופניים לעבודה? הנה כמה חידושים עירוניים שיעניינו אתכם!

  רוכבים על אופניים לעבודה? הנה כמה חידושים עירוניים שיעניינו אתכם!

  מערך השכרת אופניים

  עיריית הרצליה מקימה מערך להשכרת אופניים, הכולל עמדות השכרת אופניים בכל רחבי העיר לשימוש יומיומי. העמדות יוצבו בנקודות אסטרטגיות באזור התעשייה, חופי הים, תחנת הרכבת, קניון שבעת הכוכבים, מרכז העיר ובשכונות מרכזיות.

  תינתן האפשרות לחברות השוכנות באזור התעשייה להציב עמדות השכרה בתחום משרדיה.

  הוספת שבילי אופניים

  בכל רחובות אזור התעשייה מתוכנן מערך שבילי אופניים במסגרת פיתוח התשתיות. עיריית הרצלייה מקדמת תכנית אב, שמטרתה עידוד השימוש באופניים ככלי תחבורה בעיר. כחלק מתכנית זו משקיעה העירייה תקציב שנתי בפיתוח שבילי אופנים בעיר.

  עד כה נסללו כ- 4.12 ק"מ שבילי אופניים ברחבי העיר. בהתאם לתכנית האב אורך שבילי אופניים בעיר יעמוד על 8.34 ק"מ.

  בכוונת העירייה להמשיך ולבסס שבילי אופנים בדרכים הסואנות בעיר, במטרה לאפשר לכל אזרח להשתמש באמצעי תחבורה זה בדרך בטוחה, וכן לפעול לקידום האפשרות לנשיאת האופניים ברכבות ובאוטובוסים.

  חיוב התקנת מקלחות במבנים חדשים באזור התעשייה

  בהרצליה ישנה מדיניות עירונית לעידוד הרכיבה על אופניים. במטרה להתאים את אזור התעשייה כאזור פיתוח בר-קיימא בתחום התחבורה הירוקה, החליטה בשנת 2015 הועדה המקומית לחייב כל מבנה חדש בהקמת מבנה מקלחות לצורך עידוד השימוש באופניים כאמצעי לגיטימי להגעה לעבודה.

  התקנת מתקני חנייה לאופניים

  עיריית הרצליה התקינה באזור התעשייה מתקנים לחניית אופניים בנקודות מרכזיות על מנת לעודד את הנסיעה באופניים. בנוסף לכך, חלק מהחברות הגדולות דואגות לחניות ייעודיות בתחומן עבור מתקני אופניים.

  פרוייקט "אופני דן"

  העיר הרצליה משתלבת בהקמת מערכת אוטוסטרדות לאופניים, המחברת את כל ערי גוש דן. במסגרת מערכת משוכללת זו של שבילי אופניים, עתיד להיכלל גם מקטע חשוב על כביש 2 - ממחלף הסירה, דרך מחלף הרב מכר העתידי עם חיבור לגלילות, על דרך נמיר עד רחוב שאול המלך במרכז תל אביב. לשביל זה יחוברו שבילים מקומיים מזינים מתל אביב ומאזור התעשייה בהרצליה.

  של מכתבים תגובות